Zprávy z SA a SVJ


Ladí s fasádou


Vlastníci bytů z bloku 639 (SVJ 061) v Albrechtické ulici na mosteckém sídlišti Výsluní se mohou pochlubit dokončenou stavbou sedlové střechy. Práce nebyla pro zhotovitelskou firmu nikterak jednoduchá s ohledem na stupňovité členění objektu. Její přístup k barevnému řešení stavby v souladu s přáním vlastníků je příkladný. Střecha vhodně doplňuje barevné řešení fasády a nepůsobí tedy jako „pěst na oko“. Výhodou sedlové střechy je volné odtékání vody po deštích, kdežto u plochých střech se mohou vytvářet louže a při nekvalitě povrchu nelze vyloučit protékání vody do bytů v posledním patře.


Firma zanechala na boční straně střechy svůj „podpis“ – v mosteckých podmínkách jde o novinku. Společnost Střechy 92 ze Zlínského kraje patří mezi největší výrobce a dodavatele dřevěných a střešních konstrukcí. Přímo v Mostě má za sebou několik zdařilých realizací.Zeleň a šeď


Barvy zelená a šedá očím neladí. Aspoň na první pohled ne. Blok 411 (SVJ 232) na Moskevské ulici v Mostě (sídliště U Stadionu) je ale dokladem toho, že ne vždy toto pravidlo platí. Ve vhodně vybraném prostředí se naopak obě barvy dobře doplňují a na objektu působí nerušivě. Můžete se o tom přesvědčit na vlastní oči. Zateplení bylo hotovo, lešení odstraněno a zelenošedý dům se barevně hezky snoubí s přilehlým parkem Opavia. Opticky „spojené nádoby“.